پایگاه مقاومت شهید کاویانی سوخته سرا
با ولایت زنده ایم تا زنده ایم رزمنده ایم
درباره وبلاگمدیر وبلاگ :
نظرسنجی
شما تا چه اندازه از عملکرد و مطالب این وبلاگ رضایت دارید؟


http://upcity.ir/images2/84119652092658489953.jpghttp://upcity.ir/images2/91976810145286168496.jpg

اول شهریور ماه سالروز ولادت دو تن از فرزندان به نام منطقه کسلیان، شهدای والامقام شهید محمد زمانی لاجیمی و شهیدمحمد رحمتی بهمنانی است.
شادی روح این دو شهید بزرگوار و همه شهدای اسلام صلوات

خلاصه ای از زندگی نامه شهید والامقام محمد رحمتی بهمنانی

شهید محمد رحمتی فرزند همت الله از لاله های سرخ گلستان بسیج در دوران خفقان رژیم منحوس پهلوی در تاریخ 1/6/1342 در روستای بهمنان دهستان کسلیان زیراب شهرستان سوادکوه دیده به جهان گشود. او از همان کودکی علاقه خاص و شدیدی به مجالس مذهبی و مسجد داشت و همواره به دنبال گمشده ای می گشت و سعی داشت با شرکت در محافل، جلسات سخنرانی روحانیون و ... گمشده اش را پیدا نماید. او چون صبح بود، آفتاب را می فهمید. از نسل سبز ایمان بود که شکوفه سرخ می داد و مروری دوباره بر فهم جریان خونین عشق داشت. از همان نوجوانی با دیدن و شنیدن رشادت های شهدای کربلا، روحیه ایثار و شهادت طلبانه عاشوریان داشت و آن را تنها راه نجات می دانست.

شهید محمد رحمتی تا سال دوم راهنمایی تحصیلات خود را ادامه داد. سپس به یاری پدر شتافت تا بتواند کمکی برای تأمین مخارج خانواده باشد. پس از پیروزی انقلاب اسلامی، شهید محمد رحمتی با توجه به سن و سال خود، سعی کرد در جهت گسترش و حفظ انقلاب اسلامی در سطح محدوده زادگاهش اقداماتی را انجام دهد که الحمدالله با تشکیل بسیج مستضعفین در سطح شهرستان ، او از اولین نیروهای بسیجی به شمار می رفت. همزمان با حضور منافقین کوردل در سطح جنگل های منطقه سوادکوه با دیگر برادران بسیجی منطقه به یاری سپاه پاسداران بر می خیزد تا این که الحمدالله دست این منافقین از منطقه کوتاه شود.

شهید رحمتی پس از آن برای کمک به پدر، مغازه ای را در زیراب اجاره می نماید، اما با توجه به شروع جنگ تحمیلی عراق علیه ایران و نیاز شدید جبهه های نبرد به نیرو، او به طور داوطلبانه به خدمت مقدس سربازی اعزام می شود و پس از طی آموزش مقدماتی، در پادگان 21 حمزه نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی به منطقه جنگی غرب کشور اعزام می شود و در قسمت پاسگاه مرزی شرهانی از مرزهای مقدس جمهوری اسلامی ایران دفاع می نماید.

در مدت اقامت خود در منطقه جنگی، همواره آرزوی شهادت داشت تا آن که سرانجام مدتی کوتاه از اقامتش در این پاسگاه، سرانجام در تاریخ 28 خرداد 1362 محمد را به آرزوی دیرینه اش «شهادت» می رسانند. بله محمد در میدان جهاد، آنجا که زمین نه به رنگ خون، بلکه خونی بود، زیباترین سرود حماسه را سر داد و به مقام شهادت نائل آمد.

                                              روحش شاد و یادش گرامی باد

تاریخ شهادت :28/3/62 پاسگاه شرهانی جنوب غربی کشور


وصیتنامه بسیجی شهید محمد زمانی لاجیمی

ِمنَ المُومِنینَ رِجالٌ صَدَقُوا ما عاهَدُواللهَ عَلَیه فَمِنهُم مَن قَضی نَحبَهُ وَمِنهُم مَن یَنتِظِر وما بَدَّلُوا تَبدیلاً

برخی از مومنان بزرگ مردانی  هستند كه به عهدی كه باخدای خویش  بستند كاملا وفا  كردند تا درراه خدا شهید شدند وبرخی به انتظار فیض شهادت مقاومت كردند وهیچ عهد خود را تغییر ندادند .

ما راست قامتان جاودانه تاریخ خواهیم ماند  شهید بهشتی

شهادت اگر خدائی باشد خیلی مهم است .     شهید اردشیری

با سلام وصلوات برحضرت محمد بن عبد الله (ص) وسلام وصلوات بر ائمه معصومین ((ع)خصوصا حضرت ابا عبدالله الحسین (ع)سرور شهیدان اسلام وسلام وصلوات بر ا و.لیاء مقرب خدا  خصوصا امام امت وسلام وصلوان بر شهدای كربلای ایران خصوصا شهدای لاجیم وبا درود وسلام بر امت حزب الله وایثارگر .

خدایا چگونه زیستن را به من بیاموز ،كه چگونه مردن را خود خواهم آموخت .خدایا ماندن من در دنیا برای پیروزی اسلام بر كفر شاید مفید نباشد میروم تا خون خود را زیر درخت اسلام بریزم تا از این طریق در پیروزی اسلام بركفر شریك باشم ؛خدایا همین یك جان را داشتم كه در راه تو دادم ای كاش هزاراتن جان داشتم تا درراه تو میدادم ؛ای كاش امروز شهید می شدم وفردا زنده می شدم تا فردای دیگر شهید می شدم تا فردای دیگر بماند وشمع اسلام روشن بماند پس این جان را از من بپذیر .

خداوندا :ماهها وحتی سالها بود كه در عشق شهادت ورسیدن به وجه الله می سوختم چرا كه شهادت خیلی شیرین است ومانند پروانه ای كه در گرد شمع می چرخد وشمع اورا می سوزاند در گرد شمع اسلام چرخیدم تا كه شاید شمع اسلام روزی مرا بسوزاند كه این سوزاندن حق است كه امروز به آرزوی دیرینه خود كه همان رسیدن به لقای توست رسیدم .

      خدایا ترا شكر كه به من نعمت عطا فرمودی خصوصا نعمت والای رهبری امام در طول عمرم ودر پایان عمرم نعمت شهادت را به من عطاء‌فرمودی .           

  اینجانب محمد زمانی فرزند مرحوم محمد علی زمانی متولد 1347،موقعیكه اعزام به جبهه می شدم كه امام رفتن به جبهه را از اهم واجبات مطرح كرده وخود نیز در این مقطع حساس از زمان اسلام را در خطر دیذه بودم وظیفه شرعی خود دانستم كه به یاری دیگر رزمندگان بشتابم ومهیا شوم  به سفری طولانی كه رضایت خدا درآن است ،میروم به سفری كه عزیزانمان با آن به هدفشان رسیدند ،سفری كه در آن خستگی است ،رنج است ،جراحت است ،اسارت است ودر انتهای آن اعلای شهادت است .

        الان تمام ابر قدرتهای شرق وغرب دست روی دست هم گذاشتند تا این اسلام عزیز را كه از پیامبر اسلام حضرت محمد (ص)به ما ارث رسیده است را از ما بگیرند ؛اسلامی كه از خون هزاران شهید چون علی اصغرها ومحمد علی ها بیمه شده است را ازما بگیرند ؛ای عزیزان :قدر این اسلام وانقلاب كه با  رهبری امام خمینی وبه پشتیبانی شما امت حزب الله بوجود آمده رابدانید واز اسلام وانقلاب اسلامی پاسداری كنید .

        امت مسلمان وشهید پرور پیرو اسلام باشید ،پیرو رهبر باشید ،پیرو خط امام باشید پیرو آن كسانی نباشید كه عده ای از مردم را گول زده وطرفدار خود می دانند ویا بعضی ها هستند كه برای خودشان یك نفر را مامور قرار می دهند ومی گویند ما طرفداران فلان آقا هستیم ؛كه این طرفداری ازر بی عقلی آنهاست  ما در اسلام فرد نداریم ما در اسلام جمع داریم وآن جمع  حزب الله است خط همه ما یكی است آن هم خط یا هدف رهبر ماست یا هذف اسلام وقرآن اتست كه محور ویا رهبر همه ما در حال حاضر امام امت است وخط ووهدف ما رهبر ماست .

         شما ای برادران حزب الله :رهرو حضرت علی اكبر امام حسین (ع)باشید وپیرو رهبر باشید ؛از امام امت دستور بگیرید تابع شخصیتهایی چون خامنه ای ورفسنجانی وموسوی ودیگر شخصیتهای مملكتی باشید ونصیحت من به آن برادرانی كه هنوز نتوانسته اند خود را اصلاح كنند این است كه حال بیائید به پیشگاه حق تعالی توبه كنید خودتان را اصلاح كنید وبرای خدا كار كنید ؛برادرانم آیا نمی دانید استقبال از فرهنگ فاسد شرق وغرب نشان خود باختگی شما وبی حرمتی به اسلام است ،پس با رفتار خود رهرو راه شهیدان باشید .

             وشما ای خواهرانم :زینب (س)وفاطمه زهرا  (س)را رهبرخود قرار دهید وحجابتان را حفظ كنید كه رعایت حجاب شما خواهران ازخون من بیشتر به ضد انقلاب ضربه می زند .

         وباز نصیحت من به آن دسته از خواهرانی كه هنوز نتوانسته اند خود را پیرو فاطمه زهرا (س)وزینب (س)قرار دهند این است كه از این به بعد خودشان را اصلاح كنند آیا می دانید كه رعایت نكردن حجاب شما موجب گسترش فساد در جامعه اسلامی ودهن كجی به كتاب خداوند است ،پس بیائید حجابتان ورفتارتان را درست كنید وپاسدار خون شهیدان باشید وبر پیكر دشمن ضربه وارد كنید .

                    شما ای مادر غم پرورم :چگونه از شما وپدر مرحومم تشكر كنم كه مر اینگونه تربیت وتحویل جامعه دادید ،مادرم  توچون مادر دیگر شهیدان امانت خود را خوب تحویل صاحبش داده ای خوشحال باش مادرم ودر شهادتم گریه نكن ،گریه كردنت برای سرورم حسین (ع)باشد اگر بر مزارم میائی برای مولایم حسین (ع)گریه كن كه در صحرای كربلا تشنه لب ؛سرش را از بدن جدا نمودند واهل بیتش را به اسارت بردند ،بیاد زینب عزیز باش كه كسی در كربلا نبود كه اورا تسلاّ دهد ،بجای تسلّا دادن سر برادر وفرزنداش را برسر نیزه كردند وداغ اورا بیشتر كردند ؛خلاصه مادرجان مرا ببخشید كه نتوانستم در طول عمر كوتاهم كه دركنار شما بودم فرزند خوبی برای شما باشم وشیرت را حلالم كن .

      شما ای برادران وخواهرانم :از شما معذرت می خواهم كه در طول عمر كوتاهی كه دركنار شما بودم نتوانستم برادری خوب برای شما باشم ونتوانستم دینم را به شما اداء‌كنم ازخداوند منان واز شما عفو وبخششش می خواهم ؛برادرا ن وخواهرانم در شهادتم زیادگریه نكنید ناراحتی نكنید كه من خود از خدا وند خواسته بودم كه در میدان نبرد بمیرم تا در قیامت پیش انبیاءوامامان روسفید باشم ،نه اینكه در بستر بمیرم ودر پیش مولایم حسین (ع)وشهداء خصوصا شهیدعلی اصغر  اردشیری و محمد علی فلاح روسیاه باشم ؛برادران وخواهرانم در مسائل دین خصوصا نماز كوشا باشید و شما راهم را ادامه دهید .

             در پایان از تمامی اهالی لاجیم می خواهم كه اگر ناراحتی از جانب من به آنها رسیدمراببخشند ومرا حلال كنند  .ضمنا مرا در گلزارشهدای لاجیم در كنار شهیدان اردشیری وفلاح دفن نمائید .                              والسلام

خدایا خدایا تا انقلاب مهدی خمینی را نگهدار

بنده خدا محمد زمانی لاجیمی 14/6/1365

تاریخ شهادت 4/10/1365كربلای 4 محل شهادت ام الرصاص عراق


نوع مطلب : فرهنگی، 
برچسب ها : شهید محمد رحمتی بهمنانی، شهید محمد زمانی لاجیمی، شهید، شهدای کسلیان، کسلیان، شهدای سوادکوه، شهدا را یاد کنیم،
لینک های مرتبط :
نظرات ()
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
 
 
 

مقتدر مظلوم :: نوای وبلاگ